Amazon Alexa

Platforma Amazon Alexa umožňuje uživatelům komunikovat s jejich zařízeními prostřednictvím hlasových příkazů.

Co je Amazon Alexa?

Amazon Alexa je inteligentní osobní asistent vyvinutý společností Amazon. Platforma se poprvé představila veřejnosti v zařízeních Amazon Echo a Amazon Echo Dot, jež pocházejí z dílny vývojářů z Amazon Lab126.

Co všechno Alexa umí?

Alexa dokáže přijímat hlasové příkazy, přehrávat hudbu, vytvářet seznamy úkolů, nastavovat budíky, streamovat podcasty nebo přehrávat audioknihy. Funguje také jako studnice informací o dopravě nebo počasí a nabízí novinky týkající se aktuálního dění ve světě. V roli systému pro domácí automatizaci dokáže tento chytrý asistent také ovládat chytrá zařízení u vás doma.

Jak na nastavení Alexy?

Chcete-li používat vaše chytrá domácí zařízení s Alexou, musíte nejdříve povolit dovednost pro tato zařízení v aplikaci Alexa. Možná také budete muset propojit s Alexou váš účet u výrobce zařízení nebo poskytovatele konkrétní služby.

Propojte Yeelight s Amazon Alexa.>

Co je Amazon Alexa Local Adapter Platform?

Local Adapter Platform (LAP) je produkt, který umožňuje vývojářům 3P zařízení zahrnout ve svých výrobcích možnost lokálního ovládání prostřednictvím Alexy. LAP umožňuje zařízení Echo Family Device (EFD) komunikovat s chytrými domácími zařízeními prostřednictvím Wi-Fi sítě namísto 3P cloudu. Co se týče zákazníka, LAP umožňuje reagovat stávajícím chytrým zařízením v jeho domácnosti rychleji a spolehlivěji. Co se pak týče výrobců 3P zařízení, LAP snižuje provozní náklady prostřednictvím přesunu řízení cloudového provozu na místně podporovanou trasu. Z hlediska samotné Alexy LAP snižuje latenci vnímanou zákazníkem, což vede k lepšímu uživatelskému zážitku. Pozor, ještě než začnete využívat LAP, musíte nejdříve zapnout ovládání LAN zařízení.

Způsob použití

1. Zapnutí
Žádost o zapnutí zařízení.
„Alexa, turn on <název zařízení>“

2. Vypnutí
Žádost o vypnutí zařízení.
„Alexa, turn off <název zařízení>“

3. Úprava jasu
Upravení jasu koncového zařízení libovolným směrem v závislosti na tom, zda je zadána kladná nebo záporná hodnota.
„Alexa, dim device ##%“

4. Nastavení jasu
Nastavení hodnoty jasu koncového zařízení.
„Alexa, set the device to ##%“

5. Snížení barevné teploty
Žádost o snížení hodnoty barevné teploty zařízení. Tento příkaz neurčuje konkrétní nastavení, pouze teplejší nastavení ve srovnání s aktuálním nastavením zařízení. Můžete si vybrat hodnotu, o kterou chcete upravit nastavení konkrétního zařízení v závislosti na aktuálním nastavení, možnostech zařízení a jiných hodnotách. Pokud barevnou teplotu již nelze více snížit, zařízení nastaví její hodnotu na minimum.
„Alexa, set the device name warmer / softer“ „Alexa, set the dining room softer“ „Alexa, make the living room warmer“

6. Nastavení barvy
Žádost o nastavení barvy světla koncového zařízení.
„Alexa, set the device name to color“ „Alexa, set the bedroom light to red“ „Alexa, change the kitchen to the color blue“

7. Zvýšení barevné teploty
Žádost o zvýšení hodnoty barevné teploty zařízení. Tento příkaz neurčuje konkrétní nastavení, pouze studenější nastavení ve srovnání s aktuálním nastavením zařízení. Můžete si vybrat hodnotu, o kterou chcete upravit nastavení konkrétního zařízení v závislosti na aktuálním nastavení, možnostech zařízení a jiných hodnotách. Pokud barevnou teplotu již nelze více upravit, zařízení nastaví její hodnotu na maximum.
„Alexa, set the device name cooler/whiter“ „Alexa, set the dining room cooler“ „Alexa, make the living room light whiter“

8. Nastavení barevné teploty
Žádost o úpravu barevné teploty konkrétního zařízení na specifikovanou hodnotu. V následující tabulce najdete některé možné požadavky na barevnou teplotu a související hodnoty, na kterou bude teplota nastavena. Pokud vaše světelné zařízení nepodporuje požadovanou hodnotu, doporučujeme zvolit nejbližší možnou.
„Alexa, change the device name to shade of white“ „Alexa, make the living room warm white“ „Alexa, set the kitchen to daylight“