IFTTT

IFTTT je bezplatná platforma, která výrazně rozšíří možnosti všech vašich zařízení a aplikací.

Co je IFTTT?

IFTTT je bezplatná platforma, která vám umožní získat více ze stovek vašich oblíbených zařízení a aplikací, k nimž se řadí třeba Twitter, Nest, Amazon Alexa nebo Google Assistant.

Na IFTTT jsou tyto aplikace a zařízení definovány jako služby. Chcete-li zjistit, které všechny služby najdete na IFTTT, podívejte se na jejich seznam.

IFTTT spojuje jednotlivé služby do appletů. Applety jsou specifické celky, které vznikají po propojení jednotlivých služeb – je to něco, co jednotlivé aplikace nemohou dělat samostatně.

Kupříkladu, prostřednictvím appletu si můžete synchronizovat úkoly z Amazon Alexy s vaším Google kalendářem. Anebo můžete využít applet k vytváření událostí ve vašem iPhone kalendáři prostřednictvím služby Google Assistant.

Výslovnost IFTTT je stejná jako u anglického slova „gift“, jen bez počáteční souhlásky G. Název v doslovném překladu znamená „pokud toto, pak tamto“, applety totiž pracují s jedním spouštěčem, který vyvolá zpravidla jednu akci. Pokud se stane toto — pak se stane tamto.

Například, jakmile se vrátíte domu, zapnou se světla Yeelight. Platforma IFTTT toho ale zvládne mnohem, mnohem víc:

Applety poběží, když jim to přikážete, a to kliknutím přes widgety (Tamto!)

.Applety mohou vyvolat více akcí (např. pokud toto, pak tamto… a ještě tamto).

Některé applety navíc mají speciální filtry, díky nimž se celá sekvence spustí jen za splnění určitých podmínek (např. pokud toto a tamto, pak tamto).

Můžete využívat již existující applety anebo si můžete klidně vytvořit svůj vlastní.

Jak funguje platforma IFTTT?

IFTTT vám umožní propojit všechny vaše aplikace a zařízení. Jakmile si na platformě vytvoříte účet, který je mimochodem zcela zdarma, budete moci zapínat applety, v rámci kterých budou vaše zařízení spolupracovat a plnit specifické úkoly, které by jinak samy nezvládly. Například si budete moci zálohovat své fotky z Instagramu na Dropboxu, automaticky zapínat světla poté, co se vrátíte domů, nebo si nastavit připomenutí schůzek prostřednictvím Slacku. K dispozici máte miliony appletů k prozkoumání.

Funguje to takto:

1. Vytvořte si účet zdarma.

2. Brouzdejte webovou stránkou nebo aplikací IFTTT a najděte applet, který vás zajímá.

3. Klepněte na applet a zapněte jej.

4. Připojte služby zahrnuté v appletu— to jen proto, abychom pro vás mohli zajistit hladký chod appletů. Platforma IFTTT funguje jako jakýsi prostředník mezi různými službami, který jim dovolí dělat jen to, co od nich požadujete.

5. Najděte další applety a postup opakujte!

A co nastavení?

Jakmile samostatně nastavíte svou žárovku a platformu IFTTT, máte hotovo. Způsob, jak propojit vaše zařízení Yeelight s platformou IFTTT, najdete v následujících podrobných instrukcích.

Jak propojit Yeelight s IFTTT >

Prozkoumejte šablony appletů, které služba Yeelight nabízí. Můžete si také vytvořit svůj vlastní applet prostřednictvím služby Yeelight!